1. APEL O POMOC POSZKODOWANYM WSKUTEK BURZ I POWODZI

Gwałtowne burze i powodzie nawiedziły w drugim i trzecim tygodniu lipca 2021 Polskę oraz kraje Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemcy, Holandię i Belgię. Spowodowały one śmierć wielu osób. Wielu innych uznano za zaginione. Zniszczenia i straty materialne są duże.

Dlatego też (po uzgodnieniu z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski) proszę, aby w niedzielę 25 lipca br.  zorganizować po Mszach św. zbiórkę funduszy, które zostaną przez Caritas  przekazane poszkodowanym.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła, skoszenie trawy oraz świeże kwiaty w Żuławce Szt. rodzinie Wielgosik, w Jasnej rodzinie Mickiewicz, w Bukowie rodzinie Kłosek.

3. Za tydzień do posprzątania naszych Kościołów i skoszenia trawy zapraszam: Żuławka Szt. - rodzinę Tomczak ; Jasna - rodzinę Paweł Lezner ; Bukowo -  rodzinę Sycz.

Czwartek, XVII Tydzień zwykły
Rok B, I